دستگاه تسمه کش چیست؟

تسمه کش ، انواع مختلفی دارد که در بسته بندی کالا با سایز و شکل متفاوت کاربرد دارد . دستگاه تسمه کش به طور گسترده ای در صنایع غذایی ، صنعت نجاری ، صنعت مبلمان و … مورد استفاده قرار می گیرد .امروزه یکی از دغدغه های اصلی در صنف های مختلف ، نحوه بسته بندی کالاست که با وجود کارایی مفید دستگاه تسمه کش این نگرانی بر طرف شده است که در ادامه به موارد استفاده از انواع مختلف این دستگاه می پردازیم .

انواع دستگاه تسمه کش

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، امروزه بسیاری از شرکت ها به دنبال طراحی بهترین نوع از تسمه کش هستند و همین امر نیز سبب شده است تا تنوع بسیار بالایی از انواع دستگاه تسمه کش را در ویترین بسیاری از فروشگاه ها از جمله فروشگاه ما مورد مشاهده قرار دهید. از مهمترین انواع دستگاه تسمه کش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– تسمه کش بادی:

این مدل از تسمه کش ها با داشتن وزن بسیار سبک خود، مناسب برای جابه جایی بوده و می توان کالاها و اجسام بسیار بزرگ و حجیم را با آنها بسته بندی نمود. توجه داشته باشید که این نوع از محصول می تواند با بسته بندی اصولی خود میزان آسیب رساندن به کالای شما را به حداقل رسانده و می توانید بهترین محافظ را برای کالای شما در هنگام جابه جایی به وجود بیاورد.

– تسمه کش برقی:

از دیگر پرفروش ترین و بهترین مدل های تسمه کش می توان به مدل برقی آن اشاره کرد که این مدل نیز به دو گروه تقسیم بندی می شوند که عبارتند از اتوماتیک و نیمه اتوماتیک. یکی از مهمترین و برجسته ترین ویژگی های این مدل از تسمه کش بالا بودن سرعت آن در هنگام بسته بندی می باشد و مدل های اتوماتیک آن نیز به هیچ کاربری نیازمند نمی باشد.

– تسمه کش دستی:

تسمه کش دستی ساده ترین مدل تسمه کش موجود در بازار است.تسمه کش دستی با استفاده از اهرم ها و نیروی دست کار می کند. شما باید خود تسمه را در دور جعبه و یا کارتن قرار دهید و سپس دستگاه را در بالای جعبه قرار داده و با استفاده از آن تسمه ها را محکم کنید. سپس با استفاده از پرچ های مخصوص دو سر تسمه را به یکدیگر محکم کنید. این روش معمولا برای هر دو قطر جعبه باید انجام شود
تا از استحکام بسته بندی مطمئن شوید. تمامی این مراحل توسط نیروی دست انجام می شود و دستگاه تسمه کش دستی به عنوان یک سیستم کمکی و نگهدارنده به شما کمک می کند.

– دستگاه تسمه کش شارژی:

نحوه کار دستگاه تسمه کش شارژی نیز همانند تسمه کش دستی است. البته این دستگاه های شارژی دیگر به نیروی دست نیاز ندارند و با استفاده از موتور های برقی تعبیه شده بر روی تسمه کش عملیات کشیدن و همچنین دوخت را خود انجام می دهند. این مدل ها برای محصولات سبک تر که دسترسی آسانی برای بسته بندی ندارند بسیار مناسب هستند.

– دستگاه تسمه کش میزی:

تسمه کش های میزی در انواع تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار موجود هستند. نحوه کار دستگاه تسمه کش میزی اتوماتیک کاملا مشخص است. محصولات بر روی تسمه نقاله دستگاه قرار می گیرند و خود دستگاه بدون دخالت دست عملیات تسمه کشی را انجام می دهد. در مدل های نیمه اتوماتیک اما یک اپراتور باید تسمه ها را به دور محصول قرار داده و سر تسمه را در آخر در دستگاه وارد کند
تا دستگاه بتواند عملیات کشیدن و چسباندن تسمه ها را به شکل خودکار کامل کند. معمولا از المنت های حرارتی برای چسباندن دو سر تسمه به یکدیگر استفاده می شود.

– مزایای استفاده از دستگاه تسمه کش:

دستگاه تسمه کش در مدل های مختلفی در بازار موجود است که همین عامل موجب می شود شما بتوانید به راحتی مدلی را انتخاب نمایید که با نیاز های شما هم خوانی دارد.
تسمه کش های برقی می توانند با سرعت کار تسمه کشی را انجام دهند و به نوعی کار خط بسته بندی را با سرعت بالاتری به اتمام برسانند تا بتوانید به سرعت آن ها را برای حمل و نقل آماده کنید.
مدل های برقی و شارژی از موتور های جدید و با طراحی مناسب بهره می برند که موجب می شود در عین داشتن کارایی بالا، دستگاه مصرف انرژی پایینی داشته باشد.
مدل های مختلف این دستگاه ها می توانند از تسمه های بسته بندی با جنس های مختلف استفاده کنند که همین عامل موجب می شود بتوانید از یک دستگاه برای بسته بندی محصولات مختلف استفاده نمایید.

-هدفهای بسته بندیها در کالاهای مختلف:

۱-حفظ و نگهداری کالا

با توجه به میزان اهمیت یا آسیب پذیر بودن کالا ، بسته بندی متناسب با آن طراحی می شود ، به عنوان مثال : پکیج یک کالای شکستنی و یا مواد دارویی حساس تر بوده و باید از درجه محافظت بالاتری نسبت به برخی کالاهای غیر حساس مانند بسته بندی کردن تعدادی خودکار ، دفترچه و کالاهایی از این دست باشد.

۲- اطلاع رسانی و معرفی کالابسته بندی – بسته بندی لوازم یدکی – جعبه لوازم یدکی

منظور از اطلاع رسانی در بسته بندی کالا آن دسته از اطلاعاتی است که بر روی بسته بندی درج می شود ، اطلاعاتی شامل: نحوه نگهداری مناسب کالا ، مشخصات کالا ، طرز استفاده ، ترکیبات و موارد و اطلاعات این چنینی است.

۳- بازاریابی و تجارت

بسته بندی هر کالایی به عنوان یکی از اهرمهای مهم در بازاریابی و ترغیب مشتریان است. بسته بندی کالا یک اهرم ارتباطی بین تولید کنندگان و مشتریان است که به شکل ظاهری قابل مشاهده است.

۴- امنیت کالا

امنیت پکیج کالا جهت جابه جایی و حمل و نقل آن بسیار مهم است. برخی بسته بندیها به لحاظ امنیتی بسیار مقاوم و محافظ می باشند و هم به لحاظ دسترسی غیر قانونی و یا آسیب به کالا از مقاومت مناسبی برخوردارند.

۵- راحت بودن از لحاظ ارتباط با مشتری و نقل و انتقال

بسته بندیها باید به گونه ای طراحی شده باشند که به جز سهولت در ارائه و نشان دادن کالا ، در پخش کالا ، انبار کردن کالا نیز بتوانند سرعت و سهولت ایجاد کنند. پکیج نوعی عملکرد کسب و کار و بازاریابی است که بر اساس اصول علمی انجام می شود. در کالاهای خوراکی و غذایی به جز موارد امنیتی دیگر مانند محافظت بهداشتی از کالا پکیج بتواند مدت زمان نگهداری از کالا را افزایش دهد. اهمیت بسته بندی مناسب به حدی است که اگر طراحی بسته بندی نامناسب شکل بگیرد می تواند تمامی بودجه و هزینه صرف شده برای تولید کالا را از بین ببرد. البته تولید کنندگان باید مد نظر داشته باشند که سرمایه گذاری بیش از حد بر روی پکیج کالا نه تنها موجب افزایش فروش آنها نمی شود بلکه ممکن است موجب کاهش تقاضا و فروش نیز باشد ، زیرا هزینه بسته بندی می تواند موجب افزایش قیمت آن کالا شود در حالی که خود کالا از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد. از نظر ظاهر پکیج ، رنگ پکیج نیز از مولفه هایی است که دقت در انتخاب رنگ مناسب می تواند میزان موفقیت و فروش کالا را بالا ببرد. به عنوان مثال: رنگ آبی و یا سفید برای مواد شوینده ، رنگ قرمز برای چای و رنگهای متناسبی از این دست که با محصول همخوانی دارد بهتر است مورد استفاده قرار بگیرد.

نوشتن دیدگاه

*

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپی برداری با اجازه کتبی مجاز است © 2015

logo-footer

باما در تماس باشید :